Compare Products

  • You have no items to compare.

Emulsje do mycia twarzy i demakijażu

Aktywne filtry

Emulsje nawilżające do twarzy – kiedy stosować i jak działają?

Emulsje do twarzy są nietypowym rodzajem kosmetyków. To preparaty tworzone z różnych substancji, które nie mieszają się ze sobą. Ich połączenie następuje dopiero po dodaniu emulgatora. W efekcie taki kosmetyk jest w stanie działać naprawdę skutecznie, zapewniając widoczne efekty, szczególnie przy regularnej pielęgnacji. Najczęściej emulsje do twarzy są stosowane podczas oczyszczania skóry. Preparaty te wyróżniają się lekką konsystencją i szybko się wchłaniają, dlatego kuracja jest naprawdę wygodna. Kosmetyki posiadają formę łatwą w nakładaniu – nie są nadmiernie lepkie i tłuste. Wiele takich produktów przypomina żele – podczas stosowania emulsje do twarzy nie generują podrażnień i nie powodują tak zwanego uczucia „ściągania”. Należy pamiętać, że wyroby te mimo właściwości czyszczących nie zawierają w swoim składzie mydła. Z tego względu emulsje do twarzy znajdują zastosowanie szczególnie wśród osób, które borykają się z problemem cery trądzikowej.

Emulsje do mycia twarzy na co dzień

Emulsja do twarzy może być stosowana do codziennego oczyszczania cery. Produkty te mają łagodny charakter, jednak kompleksowo oddziałują na skórę, likwidując zanieczyszczenia. Dodatkowo mają właściwości nawilżające i regenerujące, więc pozytywnie wpływają na ciało. Proces pielęgnacji jest niezwykle prosty i nie wymaga zbyt wiele czasu – wykorzystuj kosmetyk jak mydło, do kuracji na swojej twarzy. Efekty mogą być widoczne już po pierwszym zastosowaniu, ponieważ pozbędziesz się szkodliwych substancji (zanieczyszczeń). Natomiast w długofalowej perspektywie emulsje do mycia twarzy są w stanie redukować ilość produkowanego sebum, co przyczynia się do eliminacji trądziku oraz innych nieprzyjemnych przemian skórnych. Jeżeli na co dzień nosisz makijaż, warto wdrożyć kompleksowe czynności pielęgnacyjne. Choć make-up ma za zadanie poprawić Twój wygląd, ewentualne pozostałości po kosmetykach mogą powodować podrażnienia i przebarwienia. Do mycia twarzy wykorzystaj więc emulsję, najlepiej z naturalnych składników, bez dodatku sztucznych barwników oraz środków konserwujących.

Emulsje nawilżające do twarzy

Emulsje nawilżające do twarzy możesz stosować regularnie, jednak produkty przeznaczone do eliminacji suchości na skórze warto aplikować szczególnie latem oraz zimą. Wówczas ciało jest narażone na czynniki zewnętrzne, które mogą wywołać nieprzyjemne zmiany: głównie podrażnienia. Emulsje nawilżające do twarzy redukują suchość, jednak nie są nadmiernie tłuste, dlatego przydają się osobom z każdym typem skóry (sucha, tłusta, mieszana). W ten sposób wdrożysz kompleksową i intensywną pielęgnację, aby ciało mogło zaprezentować się od jak najlepszej strony. Zapomnisz o swędzeniu, suchości oraz podrażnieniach. Oferta drogerii Puls dla Zdrowia składa się również z wyrobów dla dzieci. To emulsje o delikatnym działaniu, przystosowane do potrzeb najmłodszych. Najczęściej na stosowanie takich preparatów decydują się osoby ze skórą suchą, atopową i wrażliwą.

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.